Aktuálně provedené objednávky budou vyřízeny po 19. 6. Véna čerpá dovolenou. Děkujeme za pochopení.

Workshop Estetika veřejného prostoru, Strakonice – Říjen 2021

Není tomu tak dlouho, co jsme byli pozváni do Strakonic jako řečníci na místní Pecha Kucha Night. Formát krátké a svižné prezentace je zábavný, ovšem pokud chce člověk prozkoumat téma trochu více do hloubky, není dostačující. Už na místě jsme se proto domluvili, že ještě tento rok se do Strakonic podíváme znovu s delší prezentací.

 
Pecha Kucha Night Strakonice 2021, foto: Florián Pešek


Slovo dalo slovo a začátkem října jsme měli možnost vystoupit v nově vznikajícím kulturním prostoru Ostrov 1415 ve Strakonicích. První den proběhla beseda na téma Estetika veřejného prostoru, kde kromě nás vystoupili i street art umělec a koordinátor projektu Artwise – Ondřej Klíma a ředitelka Kulturní Plantáže Blatná – Broňa Winklerová.


 
Workshop se studenty

Druhý den proběhl workshop pro čtrnáct studentů Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Strakonice. Se studenty jsme se prošli centrem Strakonic, kde jsme společně diskutovali nad veřejným prostorem a reklamou. Mimo jiné měli také za úkol najít co nejvíce vizuálních prezentací obsahujících nevhodně zvolené písmo Comic sans.
V druhé polovině workshopu měli studenti za úkol označit grafické a typografické chyby, které obsahovali připravené propagační materiály a přelepit informace, které byly navíc nebo duplicitní. Jak se jim to povedlo a jaký názor má mladší generace nejen na reklamní smog se můžete podívat níže.

 

1. Plakát události k výročí upálení Mistra Jana Husa.

 

2. Vzhled provozovny rychlého občerstvení Kassan Kebab
 

3. Vzhled provozovny Gurmán Maťko a babičkina bylinkáreň4. Outdoor billboard Werona Jeans

 

 

Strakonice se mění k lepšímu

Při procházce městem jsme si všimli pozitivní změny na obchodním domě Hvězda, který byl po několik let ověšen bannery a poutači. Od naší poslední návštěvy města prošla jedna z jeho stěn výraznou proměnou. Na místě je nově otevřena kavárna Dej si kousek s čistým a jednoduchým vzhledem. Doneslo se nám, že majitelka na vlastní náklady upravila vzhled fasády pro svou provozovnu. Krásná práce.Děkujeme za pozvání, studentům za účast a městu Strakonice držíme palce v boji proti reklamnímu smogu.

 

Podpořte stránku grafický odpad. Nově máme skladem tašku Vynáším.

Až budete vynášet tříděný odpad, nezapomeňte na ten grafický!

Zobrazit více

 

 
Zpět do obchodu